:: ZAPISY NA WARSZTATY

zapisy
na warsztaty

towarzyszące Ogólnopolskiej wystawie tkaniny unikatowej

Ośrodek Propagandy Sztuki

Park im. H.Sienkiewicza

Zapisy na warsztaty pod nr telefonu: 500 527 855, (42) 684 61 15 wew. 142

(Dział Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa)

Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku. Dostępne godziny: 10.00, 12.30

 

Camera obscura, czyli tkanie światłem

Czarna owca, czy biały kruk? Negatyw czy pozytyw? Zło, czy dobro? Prawą, czy lewą rękę uniesie Twoje odbicie w lustrze, kiedy do siebie pomachasz? Na tym warsztacie zajmiemy się odbijaniem, powielaniem i odwracaniem. W efekcie zbudujemy urządzenie, które przestawi świat do góry nogami!

Warsztat przeznaczony dla dzieci i młodzieży od 6 klasy szkoły podstawowej oraz liceum.

 

Poczuj rytm!

Co wprowadza porządek do utworu muzycznego? Dlaczego, kiedy słuchamy muzyki, nasze ciało się porusza? Czy słuchaliście kiedyś bicia czyjegoś serca? Co to jest rytm? Można go poczuć i usłyszeć, ale czy da się go zobaczyć? Zbadamy zagadnienie rytmu w sztuce i w otaczającym nas świecie, a nawet sami na chwilę staniemy się rytmem.

Warsztat przeznaczony dla wszystkich (przedszkole, szkoła podstawowa, liceum)

 

Portret anatomiczny

Jakie jest nasze ciało? Gdzie przebiega granica między nami a resztą świata? Czy nasze ręce, nogi oraz inne części ciała wyglądają zawsze tak samo? W trakcie warsztatu sprawdzimy, czy potrafimy ze sobą współpracować oraz przyjrzymy się lepiej naszemu ciału, które posłuży nam również do stworzenia niepowtarzalnego portretu anatomicznego. Warsztat inspirowany wystawą tkaniny unikatowej MTT.

Warsztat przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat.