:: OPROWADZANIE

OPROWADZANIE

29 LUTEGO | czas teraźniejszy niedoskonały | Maria Lasmakova, Klaudia Pieniak

Galeria Re:Medium

Piotrkowska 113

OPROWADZANIE: CZW. 29 lutego o godz. 17.30

Kuratorka: Dominika Pawełczyk

 

 

W związku ze zbliżającym się końcem wystawy Marii Lasmakovej i Klaudii Pieniak CZAS TERAŹNIEJSZY NIEDOSKONAŁY zapraszamy chętne Osoby do udziału w oprowadzaniu z kuratorką Dominiką Pawełczyk. Spotykanie, wykraczające poza ramy sztywnego oprowadzanie kuratorskiego, odbędzie się w czwartek 29 lutego o godzinie 17.30 w Galerii Re:Medium przy ul. Piotrkowskiej 113.

 

 

„Prezentowana w Galerii Re:Medium wystawa CZAS TERAŹNIEJSZY NIEDOSKONAŁY to spotkanie dwóch artystek wielomedialnych, dostrzeżonych przez Miejską Galerię Sztuki w Łodzi w 39. Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne, a zarazem zderzenie autorek, które pragną, by widz umiał interpretować dzieło lub doświadczać je zmysłowo i był gotowy zadawać niewygodne pytania.

 

(...) Czy sztuka może być narzędziem walki z totalitarnym terrorem? Na pewno pośrednim, prowokującym do zadawania pytań, wzbudzającym emocje i zachęcającym do współodczuwania. Wierzy w to Maria Lasmakova, która − jako emigrantka wojenna − przy pomocy swoich obiektów artystycznych pokazuje, z jakimi problemami mierzy się jej rodzinna Białoruś.

 

(...) Realizacje artystyczne, które oddają charakter twórczości Klaudii Pieniak, to także prace skupione na badaniu ludzkiego postrzegania i chęci testowania odbiorcy, jego zmysłów z wykorzystaniem różnorodnych zabiegów formalnych” – Dominika Pawełczyk do folderu wystawy.

 

 

BILETY W CENIE 8 ZŁ BĘDZIE MOŻNA ZAKUPIĆ W KASIE GALERII PRZED ROZPOCZĘCIEM WYDARZENIA.