::


Nowy warsztat MGSŁ już w tę sobotę!

Ośrodek Propagandy Sztuki

Park im. H.Sienkiewicza

POMIĘDZY RYSUNKIEM A MALARSTWEM | Warsztat Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi 

 


Dla kogo? ▪ Dla osób dorosłych i młodzieży

 

Jak często? ▪ W 2024 roku planujemy przeprowadzenie 12 spotkań.

 

Kiedy? ▪ Spotykamy się w wybrane piątki w godzinach 17.30-20.00 i wybrane soboty w godzinach 12.30-15.00. Najbliższe spotkanie odbędzie się w tę sobotę (17.02) o godz. 12.30 w Ośrodku Propagandy Sztuki w parku Sienkiewicza.


Gdzie? ▪ Zajęcia odbywają się w Ośrodku Propagandy Sztuki, ul. Sienkiewicza 44 I w Galerii Willa, ul. Wólczańska 31.


Czas trwania zajęć ▪ Zajęcia trwają ok. 2,5 godziny


Koszt ▪ Koszt udziału w jednych zajęciach to tylko 20 zł!


Co należy ze sobą zabrać? ▪ Uczestnicy zajęć według potrzeb korzystają z własnych ołówków, pędzli, kredek i ewentualnie farb (w zależności od tego, jakie narzędzie oraz technika są im bliższe). Jeśli nie wiesz, co przygotować na zajęcia, możesz zapytać prowadzącej na pierwszym spotkaniu, a udzieli Ci odpowiednich wskazówek.

 


O CYKLU:


1️⃣ Pracujemy warsztatowo w przestrzeniach Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi – zależnie od ekspozycji. Poszczególne zajęcia nawiązują do określonego tematu, zagadnienia, dzieła z wystawy czy problemu poruszanego w aktualnej ekspozycji.


2️⃣ Do zajęć można dołączyć bez uprzedniego zapisywania się, jednak zachęcamy osoby planujące udział w zajęciach do wcześniejszego kontaktu mailowego pod adresem e-mai: edukacja@mgslodz.pl – informacja o ilości uczestników pomaga nam w odpowiednim przygotowywaniu stanowisk pracy.


3️⃣ Podczas zajęć można skorzystać z martwej natury / kompozycji przygotowanej w przestrzeni galerii, stanowiącej punkt wyjścia do pracy rysunkowo-malarskiej wykonywanej na każdych zajęciach.


4️⃣ Pracujemy przy sztalugach. Galeria zapewnia białe brystole w formacie 50x70 cm lub mniejsze, a także zagruntowane kartony. Udostępniamy podkładki pod kartki, sklejki/tektury i klamerki do przypinania papieru, palety oraz zestaw farb akrylowych w podstawowych kolorach.


5️⃣ Pracujemy w kameralnej grupie, a każdy uczestnik zajęć jest traktowany indywidualnie.


6️⃣ Wcześniejsze doświadczenie artystyczne nie jest wymagane. Do udziału w zajęciach zapraszamy również osoby początkujące, czerpiące radość z tworzenia i chcące dalej rozwijać swoje umiejętności rysunkowo-malarskie i kreatywność.

 


DO ZOBACZENIA!